$316
Is this Invicta authentic?
Yes - we guarantee this Invicta item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Invicta item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Invicta |
| SKU: | 11868628 |
| MPN: | 23154 |
| Model: | Invicta Subaqua |
| Bezel Color: | Blue |
| Band Color: | TITANIUM |
| Dial Color: | White |
| Case Size: | 47 mm |
| Closure: | Butterfly Clasp |
| Indices: | Baton Indexes Roman Numerals |
| Year Manufactured: | 2010-Now |
| Band/Strap: | Bracelet |
| Case Thickness: | 16 mm |
| Department: | Men |
| Bezel Type: | Unidirectional Rotating |
| Watch Shape: | Round |
| Style: | Casual Classic Diver Dress/Formal Luxury Sport |
| Features: | 12-Hour Dial Chronograph Date Indicator Day/Date Limited Edition Luminous Hands Luminous Indexes Multi-Dial Push/Pull Crown Rotating Bezel Scratch-Resistant Seconds Hand Swiss Movement Water-Resistant FLAME FUSION CRYSTAL |
| Case Material: | Titanium |
| Age: | Modern (2000-present) |
| Movement: | Quartz |
| Water Resistance: | 500 m (50 ATM) |
| With Papers: | Yes |
| Reference Number: | 23154 |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Titanium |
| Case Finish: | Polished |
| With Manual/Booklet: | Yes |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Display: | Analog |
ABOUT
Invicta watch - Invicta Subaqua - Subaqua - 23154 - Dial: White, Band: TITANIUM, Bezel: Blue
Watches by Invicta
Invicta is a bold watch brand known for its striking designs and robust craftsmanship. Offering a diverse range of timepieces, Invicta combines style with functionality, creating watches that make a statement. With Invicta, you can find quality and innovation at an accessible price, appealing to those who appreciate both fashion and performance in their accessories.
YOU MIGHT ALSO LIKE